آیا به راستی در سال 2039 عید قربان دو بار تکرار خواهد شد؟

دانشمند ستاره شناس سعودی اعلام کرد حجاج در سال 2039 میلادی دو بار بر بلندای عرفه خواهند رفت و مسلمانان در این سال دو بار عید قربان را جشن می گیرند و دو بار قربانی می کنند.


به گزارش «شیعه نیوز»، عضو هیات علمی دانشگاه القصیم عربستان « دکتر عبدالله المسند» دانشمند ستاره شناس تصریح کرد که در سال 2039 حج و عید قربانی دو بار تکرار خواهد شد؛ یکی در دهه اول ژانویه و دومی در دهه آخر دسامبر ، به همین دلیل در این سال شاهد سه عید خواهیم بود؛ عید اول ، قربان است که در 6 ژانویه خواهد بود، عید دوم عید فطر در روز 19 اکتبر و عید سوم عید قربان دوم است که در 26 دسامبر سال  2039 خواهد بود.

وی در توضیح سخنان خود گقت: سال های هجری ده تا دوازده روز کوتاه تر از میلادی است به این شکل که در صورتی که سال هجری کبیسه باشد 355 روزه و میلادی 365 روزه خواهد بود و اختلاف آن ها 10 روز است، اما در صورتی که هر دو کبیسه و یا هر دو معمولی باشند اختلاف آن ها 11 روز است، همچنین اگردر آن سال، سال میلادی کبیسه باشد، اختلاف هجری و میلادی به 12 روز خواهد رسید .

دکتر المسند در پایان تصریح کرد: بر این اساس بعد از هر 3 سال ، سال های هجری یک ماه زودتر شروع خواهند شد و از ان جا که سال میلادی طولانی تر از هجری است طبق برنامه ریزی های موجود در طول یک سال میلادی امکان وقوع سه عید از جمله دو عید قربان وجود خواهد داشت.

/ 1 نظر / 14 بازدید