سقوط یک دیکتاتور

علا که اکنون رستوران کوچکی در نزدیکی " مخفیگاه صدام" دارد اخیرا تصمیم گرفته است تا در مورد مخفی شدن لب به سخن بگشاید. 

او در مصاحبه با روزنامه " واشینگتن پست" اعلام کرد صدام با سادگی تمام به مزرعه من آمد و کمک خواست و من نیز قبول کردم اما به وی هشدار دادم ممکن است مخفیگاه وی کشف شود و پس از دستگیری شکنجه شود. 
 
آمریکایی ها پیش بینی کرده بودند صدام که در یک روستای کوچک در نزدیکی تکریت به دنیا آمده بود به نزدیکان و افراد قبیله اش پناه خواهد برد و در نخلستان ها ، یا باغ های فراوان پرتقال و گلابی در این منطقه مخفی شود. بنابراین عملیات گسترده ای برای پیدا کردن وی آغاز کرده بودند. 
 
علا نامق تاکید کرد پس از حمله به عراق در سال 2003 به همراه برادرش قیس صدام را از منزلی به منزل دیگر منتقل کردند. 
 
او تاکید کرد صدام در آن مدت هیچوقت از تلفن استفاده نکرد. او به خوبی می دانست آمریکایی ها مکالمات وی را شنود خواهند کرد. 
 
علا افزود صدام زیاد کتاب می خواند و مطالب فراوانی نیز می نوشت اما همه کتاب ها و دست نوشته های او به دست نیروهای آمریکایی افتاد. 
 
او تاکید کرد صدام برای زن و دخترش نامه می نوشت اما پیش از دستگیری با آنها دیدار نکرد. تنها عدی و قصی بودند که چند بار با او در مزرعه دیدار کردند و خود ملاقات های آنها را با پدرشان ترتیب داده بود. 
 
علا و قیس پس از دستگیری صدام 6 ماه را در زندان ابوغریب به سر بردند. 
 
راننده سابق صدام پس از آزادی راننده تاکسی شد و پس از جمع آوری مقداری پول رستوران کوچکی بر کرانه دجله باز کرد. 
 
هر چند که ناگفته های فراوانی در مورد مخفی شدن صدام حسین و دستگیری او مانده است علا نامق تاکید می کند رازهای فراوان دیگری نیز دارد اما در حال حاضر نمی خواهد آنها را بازگو کند. 
 
او ممکن است روزی تصمیم بگیرد خاطرات خود را به صورت کتاب یا فیلم درآورد.

/ 1 نظر / 13 بازدید
شادی

سلام وسپاس از مطلب زیباتون. یک عده ای معتقد بودند که صدام اصلی هنوز زنده است .حالا زیاد از صحت وسقم خبر زیاد مطلع نیستم.[گل]